sadsad x
asdasd

Tüy Azaltmaya Yardımcı jel Krem 150ml

Ürün Kodu : 1.2.THA.19153
298,00 TL

İlgili Ürünler

Adet:
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Taksit Seçenekleri
 • İade ve Değişim
 • Yorumlar (0)
 • Tüy Azaltmaya Yardımcı jel Krem 150ml

  "Thalia Epilasyon Sonrası Vücut Bakım Jeli: Doğanın Gücüyle Tüylerin Kalıcı Azalımında Yenilikçi Çözüm!"

  Thalia Epilasyon Sonrası Vücut Bakım Jel Kremi, doğal bitki ekstraktının içerdiği Gimnemik Asit (Gymnemic acid) aktifi ile tasarlanmış yenilikçi formülü sayesinde istenmeyen vücut tüylerini kalıcı olarak azaltmaya yönelik bir çözümdür. Kıl köklerine etki ederek hem kılların yeniden oluşum süresinin uzamasına hem de kıl kalınlığının azalmasına yönelik bir çözüm sunar. Gimnemik asidin kıl folikülü aktivitesinde belirgin inhibisyonu, kıl büyümesini yavaşlatması ve kıl miktarında azalmayı sağlaması ile epilasyon sonrasında pürüzsüz bir görünüm elde edilir.

  Thalia Epilasyon Sonrası Jel Krem, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Ar-Ge, Ür-Ge ve İnovasyon Programından destek alınarak geliştirilmiş özel formül ile üretilmiştir (Proje No: 2021-693-55).

  Akten Kozmetik San.ve Paz. Aş. Ar-Ge biriminde yaklaşık 5 yıllık bir optimizasyon çalışması sonucunda KOSGEB desteğiyle tamamlanan proje, gimnemik asit içeriğini tüy azaltıcı ürün formülasyonunda Türkiye'de ilk kullanma özelliği ile ön plana çıkmaktadır.

  Ürün bazında uygulama testi, dermatolik test, memnuniyet anketi ve mikrobiyolojik analizler yapılarak ürünün etkinliği değerlendirilmiştir.

  Özel olarak geliştirilmiş formülü, 21-65 yaş aralığında 20 kadın gönüllü üzerinde dermatolojik olarak test edilmiş olup (Rapor No: 00225-PIM22) hassas ciltlerde dahi kullanıma uygun olduğu kanıtlanmıştır.

  Dermatolojik ve uygulama testinden gelen raporlardan sonra Akten Kozmetik San. ve Paz. A.Ş. bünyesinde epilasyon sonrası kıl azaltıcı jelin kullanımı 25-45 yaş arasındaki kadın bireylerde 28 gün boyunca değerlendirilmiş ve ürünle ilgili bir memnuniyet anketi yapılmıştır. Gönüllüler tarafından verilen cevaplara göre ürün performansı yüzde olarak değerlendirilerek %70 oranında pozitif etki görüldüğü belirlenmiştir.

  Epilasyon sonrası kıl azaltıcı jelin uygulama testi dış laboratuvarda analiz edilmiştir. Beyan edilen ürün fonksiyonlarının teyidi ve uygulama özelliklerinin değerlendirilmesi amacıyla bu test yapılmıştır. Çalışmaya katılan gönüllüler, test edilen ürünün kullanım koşulları hakkında bilgilendirilmişlerdir. Uygulama testinin raporuna göre ürün, üretici tarafından beyan edilen özellikleri doğrular niteliktedir. Ürünün uygulama prosedürü aşağıdaki gibidir.

  • 18 ila 45 yaş arası, kahverengi ila koyu saçlı, bacaklarını tıraş eden beyaz cilt tipi kadın gönüllüler ürünü 28 gün boyunca hem ürünü hem de plaseboyu kullanmış ve ardından tıraş bölgeleri görüntülenerek kıl yoğunluğu incelenmiştir.

  Yapılan mikrobiyolojik analizler ISO standartlarında belirtilen metotlara göre Akten Kozmetik San. ve Paz. A.Ş. Mikrobiyoloji laboratuvarında gerçekleştirilmiştir. Mikrobiyolojik analizlerde Staphylococcus aureus, Aerobik mezofilik bakteri, Pseudomonas aeruginosa, Candida albicans, Escherichia coli, maya ve küf mikroorganizmaları incelenmiştir. Mikrobiyolojik analizleri ve stabilite süreci tamamlanan ürün, satışa hazır hale getirilmiştir.

  Ürün içeriğindeki Aloe vera ekstraktının güçlü nemlendirici etkisi ile epilasyon sonrası tahriş olmuş cildi yatıştırmaya ve sakinleştirmeye destek olur.

  Aloe vera:

  İçeriğinde bulunan zengin vitamin, mineraller ve antioksidanlar sayesinde cildi nemlendirir ve tazeler. Ayrıca, akne ve cilt tahrişi gibi sorunlarla savaşırken, ciltteki iltihaplanmayı hafifletir.

  Gurmar (Gymnema sylvestre):

  Gymnema sylvestre, çoğunlukla orta ve batı Hindistan, tropikal Afrika ve Avustralya'da yayılım gösteren, bitkisel bileşenler bakımından zengin bir bitkidir. G. sylvestre'nin antidiyabetik ve anti-enflamatuar aktiviteleri içerdiği cimnemik asit kaynaklıdır. Aynı zamanda topikal uygulamada kıl miktarında azalma ve dökülme etkinliği bulunmaktadır. 

  Panthenol:

  Antienflamatuar özelliğe sahip olan panthenol, cildi koruyarak bariyer oluşturulmasına yardımcı olur. Kaşıntı, kızarıklık, kuruluk gibi problemlerin azalmasına yardımcı olur.

  Gliserin:

  Ciltteki tahriş, kızarıklık ve kuruluğun giderilmesinde faydalıdır.

  Ürün Kullanımı:

  Yeterli miktarda ürünü, ağda, lazer epilasyon, epilasyon aleti, tüy dökücü krem vb. yöntem ile tüylerin alındığı bölgeye, masaj yaparak uygulayınız. Durulama gerektirmez. Yetişkinlerin yüz ve vücut kullanımına uygundur. En etkin sonuç için günde 1 defa uygulamak üzere 28 günlük kür, kalıcı etki için ise sürekli kullanımı önerilmektedir. Düzenli ve yeterli kullanım ürünün performansında etkilidir.

  Uyarılar:

  Harici kullanım içindir. Çocukların erişemeyeceği yerde muhafaza ediniz. Gözle temasından kaçınınız. Temas halinde bol su ile yıkayınız.

  İçindekiler / Ingredients:

  AQUA(WATER), PROPYLENE GLYCOL, GYMNEMA SYLVESTRE LEAF EXTRACT, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, PHENOXYETHANOL, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, CARBOMER, TRIETHANOLAMINE, PARFUM(FRAGRANCE), ETHYLHEXYLGLYCERIN, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, GLYCERIN, PANTHENOL, BENZYL SALICYLATE, CITRONELLOL.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.