sadsad x
asdasd
Marka Profili

Bitkiden çiçeğe, sevgiden saygıya

YÜZDE 100 DOĞAL

 

“Işıltılı ve sağlıklı bir bakım için doğanın gücüne inanıyoruz. Amacımız doğanın iyileştirici özellikleriyle formüle edilmiş güvenilir ürünlerle tüketiciye ilham vermektir.”

 

                                                                                 Gökhan Kara – Akten Kozmetik Genel Müdürü

 

Başlangıcından bugüne Akten Kozmetik’in en büyük gücü ve farkı, doğa ve doğallık oldu. Doğayı çok sevdi ve sevgisini çoğaltarak paylaştı.

Akten Kozmetik, “Doğallığı Yaşamak Hakkınız” sloganıyla doğaya ve yaşama duyduğu saygının altını çizdi, doğadan gelen coşku, iyilik ve temizlik dolu esintileri tüketicilerine aktarmayı görev edindi; ürünlerinin doğal ve doğru formülasyonlu olmasına önem verdi; bunun her insanın hakkı olduğuna inandı.

İşte bu nedenle Akten Kozmetik’in Thalia Natural Beauty markalı dünyasının “saf”lık içermesi hiç şaşırtıcı değil. Akten Kozmetik, tüm ürünlerini doğal bitki ekstraktlarıyla (özleriyle), doğal ham maddelerle ve yağlarla; en iyi ve en güçlü etken maddelerle hazırlıyor. Ham maddelerinin çoğunu Akten Kozmetik Laboratuvarı’nda elde edilen bitki özleriyle hiçbir katkı maddesi içermeden üretiyor.

Çiçekler, bitkiler ve bunların yüzde 100 “yoğun” hali olan ekstraktlarla örülü bu dünyada, sağlığa zararlı hiçbir ham maddeye ve katkı maddesine yer yok! Akten Kozmetik ürünlerinin formülasyonunda SLS, SLES, paraben, parafin, koruyucu, hayvansal yağ, kostik gibi insan sağlığına zararları kanıtlanmış maddeler kesinlikle bulunmuyor. Ayrıca Akten Kozmetik, ürünlerini asla hayvanlar üzerinde test etmiyor.

 
Doğadan araştırma ve geliştirmeye

YÜZDE 100 TEKNOLOJİ & YÜZDE 100 İNOVASYON

“Doğanın ışıltısını teknolojiyle birleştirerek inovatif ürünler yaratıyor ve AR-GE’nin gücüne inanıyoruz”

 

                                                                                             Banu Çelikoba – Akten Kozmetik Satış Müdürü

Doğadan ilham alan ve doğayı yansıtan ürünler üreten Akten Kozmetik’in başarı öyküsünün çok önemli bir unsuru da teknoloji ve inovasyon oldu. Doğanın ve teknolojinin harmonisi, Akten Kozmetik’in eşsiz ürünlerinin en önemli etkenidir diyebiliriz.

Akten Kozmetik, yeni ürün geliştirme noktasında teknolojinin ve AR-GE’nin gücüne daima inandı ve yatırımlarını bu alana yönlendirdi; inovatif ürünler geliştirmeye önem verdi. Sadece AR-GE çalışmaları yapmak üzere kurulan NGS Biyoteknoloji şirketinin kurucu ortaklarından olması da teknolojiye verdiği önemin değerli bir göstergesi oldu.

İstanbul Üniversitesi Avcılar Yerleşkesi Teknopark bünyesinde faaliyet gösteren NGS Biyoteknoloji’de moleküler biyologlar, dermatologlar, kimya mühendisleri ve pazarlama uzmanlarından oluşan bir ekip, heyecan verici pek çok projeye imza attı/atıyor. Bu değerli ekip tam donanımlı bir laboratuvarda yenilikleri takip ediyor, araştırıyor, sektöre fark yaratan ürünler katıyor. Akten Kozmetik, ayrıca, ürünlerinde kullandığı ham maddelerin çoğunu elde edip yeni patent çalışmalarını sürdürüyor. Tıpkı patentli ürünü olan “Saç Dökülmesine Karşı Etkili PhytoComplex AHL” gibi. Akten Kozmetik, tam 24 çeşit bitki karışımından elde edilen bu bitkisel aktifi Thalia Natural Beauty markalı şampuanlarında kullanıyor.

Akten Kozmetik, yakın dönemde ürünlerinde kullanacağı yeni bitki aktiflerini “bitki biyoteknolojisi” tekniklerini uygulayarak kendi AR-GE laboratuvarında üretmeyi planlıyor.
Tesisten ürüne

YÜZDE YÜZ KALİTE

 

“Hep aynı kalitede ve sürdürülebilir ürünler yapıyoruz”

 

                                                                                                Banu Çelikoba – Akten Kozmetik Satış Müdürü

 

Akten Kozmetik, daima kaliteyi savundu ve mümkün olan en iyi kozmetik ürünlerini yapmaya  kendini adadı. Kaliteli ürün yaratmaya duyduğu saygısını da dünya standartlarında kalite belgeleriyle pekiştirdi.

Tesisini ISO 9001 standartlarına uygun olarak tasarladı. Her ürünün/üretimin tüm aşamalarda ve uygulamalarda yüksek kalite seviyesine sahip olduğunu gösteren GMP (İyi İmalat Uygulamaları) sertifikasını ve İslami kurallara uygun olarak üretilen ürünleri tescil eden Helal sertifikasını almaya hak kazandı.

Bu belgeler Akten Kozmetik’in kozmetik güvenliğine olan bakış açısını ve tüketicilerine verdiği önemin altını bir kez daha çiziyor; Akten Kozmetik’te ham maddeden üretime, paketlemeden sevkiyata her aşamanın belli bir standart düzende olduğunu teyit ediyor.

Özetle; Akten Kozmetik’te her şey takip edilebiliyor ve izlenebiliyor.

Bunun yanı sıra Akten Kozmetik, çok kaliteli formülasyonlara sahip ürünlerini, tüketicileriyle uygun fiyatlarla buluşturuyor.

 
Bu topraklardan dünyaya

YÜZDE 100 YERLİ

“Türkiye’den dünyaya açılan bir kozmetik markasının çıkması bizi çok mutlu ediyor.”

                                                                                                 Gökhan Kara – Akten Kozmetik Genel Müdürü

Akten Kozmetik, Türkiye’de doğan yüzde 100 yerli bir kozmetik markası olmanın haklı gururunu hep taşıdı. Yüzde 100 doğal, yüzde 100 teknolojik ve inovatif, yüzde 100 kaliteli ürünlerinden aldığı güçle sektördeki global markalarla başarıyla rekabet etti/ediyor. Üstelik “kaliteli ürün pahalıdır” algısını yıkmak için mücadele veriyor.  

Bir yandan yüzde 100 yerli bir firma olarak sektörün zorluklarını ve global markaların baskısını aşmaya çalışırken, öte yandan yüzünü dünyaya dönük tutarak ihracat hacmini yükseltme hedefiyle hareket ediyor.

Çünkü Akten Kozmetik yüzde 100 doğal ürünlerinin global markalarla eşdeğer olduğuna inanıyor.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.