sadsad x
asdasd

#SaveRalph kampanyasını destekliyoruz

26 Nisan 2021
#SaveRalph kampanyasını destekliyoruz

SaveRalph

#SaveRalph kampanyasını destekliyoruz

Kozmetik sektöründe hayvanlar üzerinde yapılan test ve deneylerin yapılmasını yasaklayan küresel kampanyanın yeni sözcüsü Ralph ile sizleri tanıştırmak istiyoruz.

Süregelen bu acımasızlık karşısında toplumsal bir bilinç oluşturmayı hedefleyen #SaveRalph kampanyasını destekliyoruz. Bu önlenebilir sorunu tasvir eden stop-motion kısa filmi aşağıdan izlemenizi öneriyoruz.

Save Ralph #SaveRalph

Humane Society International tarafından üretilen, Taika Waititi, Ricky Gervais, Zac Efron, Olivia Munn, Pom Klementieff, Rodrigo Santoro, Tricia Helfer gibi çok uluslu yıldızlardan oluşan bir kadroya sahip bu kısa filmde hayvanlar üzerinde yapılan deneylerin zulmünü orijinal ve beklenmedik bir şekilde ele alıyor.


Akten Ailesi olarak #SaveRalph bize umut veriyor

Film, bir tavşanın hikayesini dünyanın dört bir yanındaki laboratuvarlarda sayısız tavşanın ve diğer hayvanların durumuna ışık tutmak için kullanıyor. Thalia Natural Beauty ailesi olarak yola çıktığımız ilk günden beri hayvanlar üzerinde yapılan test ve deneylerin karşısında durduk ve bir bilinç yaratmaya çalıştık. Konuyla ilgili olarak Satış Müdürümüz Banu Çelikoba’nın açıklamalarını da sizlerle paylaşıyoruz.

Akten Kozmetik Satış Müdürü Banu Çelikoba,

“Başlangıcından bugüne Akten Kozmetik’in ve Thalia Natural Beauty markamızın en büyük gücü ve farkı, doğa ve doğallık oldu.

“Doğallığı Yaşamak Hakkınız” sloganıyla doğaya ve doğadaki tüm yaşamlara duyduğumuz saygının altını çizdik, doğadan gelen coşku, iyilik ve temizlik dolu esintileri tüketicilerimize aktarmayı görev edindik. Fabrikamızda ürettiğimiz hiçbir ürün hayvanlar üzerinde test edilmemektedir.

Fakat bu noktada bir bilgi kirliliğini de düzeltmek isteriz.

Hayvanlar üzerinde yapılan testler 23 Mayıs 2005 tarihinde yürürlüğe giren ve 2016 yılında revize edilen 25823 sayılı Kozmetik Yönetmeliği’nin Ek-2 maddesine istinaden halihazırda yasaktır ve tercihe bağlı bir uygulama değildir.

Yine bu sebeple ürünlerin üzerinde yer alan 'Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir' yazısı ya da belirleyici logoların kullanılması da haksız rekabete sebebiyet vermesi dolayısı ile yasaklanmıştır.

Thalia Natural Beauty ürünlerinin hayvanlar üzerinde test edilmediğini bir kere daha hatırlatıyor, duyarlılığınız için teşekkür ediyoruz.

Kampanya ile ilgili detaylı bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

https://www.hsi.org/saveralph/

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.