sadsad x
asdasd
Saçlarınızı Sonbaharda da Thalia’ya Emanet Edin
18 Ağustos 2019

Güneşin, denizin ve havuz suyundaki klorun etkisiyle yıprandı, yoruldu, matlaşıp canlılığını kaybetti, değil mi?

Üzülmeyin, neyse ki hayatınızda Thalia Natural Beauty ve onun eşsiz saç bakım ürünleri var!

Yazın keyfini, rehavetini bir çırpıda üzerinizden atıp yeni dönemin temposuna ayak uydurmaya başladınız bile. Şimdi sırada saçlarınızın bakımı var. Güzelliğinize güzellik katan saçlarınız yaz boyunca büyük olasılıkla yıprandı, yoruldu, matlaşıp canlılığını kaybetti. Hatta mevsim değişikliğinin de etkisiyle daha çok dökülmeye başladı.

 

Peki, saçlarınızı bir an önce besleyip canlandırmak için neler yapmalısınız?

Özellikle çevresel etkiler nedeniyle azalan saç yapı taşı keratini yerine koymanız lazım. Bunun için saçlarınıza keratin bakımı yaptırabilir veya keratin içeriği yoğun ürünler kullanabilirsiniz.

Saçınızı iyice yıpratacak boya, fön, maşa ve düzleştirme gibi işlemlerinden bir süreliğine uzak durmalısınız. Yıpranmış ve kırılmış saçlarınızı uçlarından kestirerek sağlıklı bir başlangıç yapabilirsiniz.

Ayrıca saçlarınızı her gün değil, gün aşırı yıkamalısınız; bu şekilde saç derinizdeki koruyucu bakterileri yok etmemiş olursunuz.

Yaz aylarında dinlenme sürecinde olan saçlar, eylül-ekim aylarında normalin neredeyse iki katı fazla dökülür, yeni saç yapımı sürecine girilir. Yastık kılıflarından ve saç fırçalarından saçlarınızı toplayıp üzüntüyle iç çekmek yerine, süreci hızlandırmak adına B6, B12, C, E vitaminleri açısından zengin; aynı zamanda kalsiyum, magnezyum, çinko, bakır, demir gibi mineralleri içeren bir beslenme düzenine geçmelisiniz. Örneğin; protein ihtiyacınızı fasulye, mercimek, yumurta, peynir, yağsız yoğurt ile karşılayabilir, A vitamini ihtiyacınız için yeşil yapraklı sebzelere ve taze fasulyeye ağırlık verebilir, E vitamini için ise her gün bir avuç ceviz, fındık ya da badem tüketebilirsiniz. Elbette multivitamin de alabilirsiniz.

Saçınıza kaybettiği nemi geri kazandırmak, canlandırmak ve saç dökülmelerinin önüne geçmek için nemlendirme özelliği yüksek, mineral ve vitamin açısından zengin saç bakım ürünleri kullanmanız da çok önemli. Thalia Natural Beauty’nin tüm şampuanlarında kullanılan ve 24 çeşit bitkinin karışımından elde edilen patentli PhytoComplex AHL® isimli bitkisel aktifinin saç dökülmelerine karşı geliştirilmiş olduğunu hatırlatmak isteriz.

 

İşte sonbahar saç bakımı için size önerdiğimiz ürünler…

Thalia Natural Beauty Aloe Vera Serisi Onarıcı ve Nemlendirici Bakım Şampuanı: Bu şampuanın etken maddesi olan aloe vera (sarısabır), “ölümsüzlüğün bitkisi” olarak tanımlanıyor. Aloe veranın yaprakları kırıldığında ortaya çıkan jelimsi özsuyunda 20 mineral, 18 aminoasit ve 12 vitamin var. Şampuan, %50 aloe vera özsuyu ve özenle seçilmiş doğal etken maddeleriyle özellikle kuru ve boyalı saçlara benzersiz bir bakım sunup nemlendirir. Vitaminler, mineraller ve enzimlerle yüklü aloe vera özsuyu; kepek, kırılma ve saç derisi sorunlarıyla mücadele etmeye yardımcı olur. Saç köklerinin dayanıklılığının artmasını ve sağlıklı uzamasını teşvik eder. Bunların yanı sıra saçları güneşin zararlı etkilerinden arındırır.

Thalia Natural Beauty Aloe Vera Serisi Onarıcı ve Nemlendirici Saç Kremi: %50 aloe vera özsuyuyla saçlarınızı onararak canlanmasına yardımcı olur, saç kırıklarını giderir, saç köklerinizin dayanıklılığını artırır, saçınızın daha sağlıklı uzamasını teşvik eder, ayrıca kepeğe karşı bire birdir. Saçı ağırlaştırmayan özel formülüyle saç bakım sürecinin mükemmel bir tamamlayıcısıdır. Formülündeki panthenol ve değerli yağlar, saça gerekli nemi sağlanmasını ve saçın nem dengesinin korunmasını destekler.

Thalia Natural Beauty Sakura Şampuan ve Sakura Saç Maskesi: Bu iki ürün de, doğanın mucizevi simgesi sakuraya (kiraz çiçeği) yoğun olarak yer verir. Sakura, içeriğindeki besleyici özlerle saçınıza yoğun nem kazandırır ve saçınızın su kaybını önemli ölçüde iyileştirir. Kuruluk ve hacim eksikliği gibi saçlarda görülen yaşlanma bulgularıyla mücadele etmeye yardımcı olur. E vitamini ve provitamin B5 ile saçınızı besler, bisabalol yağıyla ise saç tellerinizin onarımına destek olarak dış etkenlere karşı tam bir bariyer oluşturur. Çevresel etki, boya ve föne bağlı hasarlarda ise saç yüzeyinin pürüzsüzlüğünü artırır ve gözle görünür parlaklık kazandırarak saçlarınızı canlandırır.

Thalia Natural Beauty Organik Argan Yağlı Saç Maskesi: “Sıvı altın” olarak da bilinen argan yağı, yüzyıllardır Faslı kadınların güzellikleri için kullandığı harika bir ürün. Argan yağının saçlara sağladığı faydalar ise şunlar: Saç dökülmesini engeller, saça yumuşaklık ve ipeksi bir parlaklık kazandırır, saçlardaki düğümlenmelere engel olur, fön ve düzleştirme gibi işlemlere sık sık maruz kalan saçlardaki kırılmaları onarır, saçı yeniden yapılandırır, kepeklenmeyi önler, saçı kökten uca ağırlaştırmadan besler, saç uzamasını hızlandırıcı etkisi bulunur, saça şekil vermeyi kolaylaştırır, saçların elektriklenmesini önler… Bu maskenin iki kat yoğunlaştırılmış organik argan yağı içeren özel formülü sayesinde saçlarınız kısa sürede eski nemine ve canlılığına kavuşacak.

Thalia Natural Beauty’nin saç bakım ürünleri yelpazesi, elbette çok daha fazla ürünü içeriyor. Tüm ürünlerimizi incelemenizi ve kendiniz için en uygun olan saç bakım ürünlerini seçmeninizi öneriyoruz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.