sadsad x
asdasd
Formülü Bizde
04 Kasım 2016

Cildimiz, genel yaşlanma sürecinin sonuçlarını doğrudan yansıtan bir yapı olduğundan, sosyal ve görsel iletişimimizde merkezi bir rol oynar.

Çevresel faktörler, kişisel özellikler ve yaşam biçimimiz, vücudumuzdaki pek çok sistemi etkilediği gibi cilt sağlığımızı da doğrudan ve dolaylı olarak etkiler. Modern yaşamın giderek artan olumsuz etkilerine karşı vücudumuzun doğal savunma ve onarım mekanizmaları yetersiz kalabilir.

Bunun yanında, son yıllarda yapılan bilimsel çalışmalar, yaşlanma sürecinin tamamen durdurulamasa bile yavaşlatılabileceğini ve yaşlanmanın geciktirilebileceğini ortaya koymaktadır. İşte bu bilimsel araştırma sonuçlarının sunduğu olanaklara ve bu olanakları en verimli şekilde birleştirip kullanıma uygun hale getiren AR-GE çalışmalarına dayanarak hareket ettiğimiz için cildinizi olumsuz etkilere karşı savunmaya, yaşlanmasını geciktirmeye ve güzelliğini yansıtmasına yardımcı olabilecek etkin formül bizde.

Bitkisel ve diğer doğal kaynaklı hammaddelerin cilt sağlığına etkilerinin bilimsel yöntemlerle ortaya konması kozmetik sektörünün bu alana daha fazla eğilmesine, yatırıp yapmasına ve AR-GE olanaklarını geliştirmesine yol açmıştır. Sektördeki pek çok kuruluş, bilim insanlarını doğrudan bünyesine katmakta ve kendi ürünlerine ilişkin çalışmalarını kendi laboratuvarlarında yürütmekte ve buna ayrılan bütçe giderek artmaktadır.

Sonuçta laboratuvarda elde edilen bilimsel veriler ürün formüllerine yansımakta ve sabunlar, şampuanlar, kremler, serum ve tonikler, makyaj malzemeleri ve diğer kozmetik ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır.    

Ürünlerimizde kullanılan doğal bitki özleri ve diğer hammaddeler güncel bilimsel çalışmalar ve bunların deneysel uygulama sonuçları takip edilerek belirlenmekte, cilt üzerindeki kullanım yeri ve amacına göre bu etken maddelerin en etkin bileşimi oluşturulmakta ve kendi AR-GE laboratuvarlarımızda en saf halde ve yüksek kalitedeki ürünlere dönüştürülmektedir.

Bilimsel çalışmalar ışığında belirlenen bileşenlerin seçiminden, elde edilmesine ve bunların uygun bileşimde hazırlanmasından test edilmesine kadarki süreçte, konusunda uzman ve deneyimli kimyagerler, kimya mühendisleri, moleküler biyologlar ve bitki biyoteknolojisi uzmanları görev almaktadır.  

Cilt sağlımızı desteklemekte kullandığımız etken maddeleri seçerken olumlu etkileri yıllardır bilinen bitkilerin ve diğer etken maddelerin yanında, olumlu etkileri yakın zamanda keşfedilen yeni bitki türleri ve doğal maddeler bilimsel literatür taranarak saptanmaktadır.

Bunların özellikle yaşlanmayla miktarı azalan cilt bileşenlerinin üretimini sağlayan özellikleri, UV ışınlarına ve serbest radikallere karşı etkinlikleri, cilt hücrelerinin üremesini ve bunların tamir mekanizmalarının çalışmasını teşvik eden, dış kaynaklı toksinlerin etkilerini ve oluşturdukları yangı reaksiyonlarını sınırlayan, ciltteki elastikiyeti ve nemi koruyan nitelikleri değerlendirilmekte ve bunun sonucunda ürün yelpazesine katılmaktadır. Etken maddelerin cilt katmanlarına daha etkin biçimde ulaştırılmasına yönelik taşıyıcı bileşenlerin araştırılması AR-GE çalışmalarımızın bir diğer basamağını oluşturmaktadır. 

Bu olumlu etkileri gösteren bitki özlerini ve etken maddeleri çözen, taşıyan ve doğal formunda kalmasını sağlayan diğer yardımcı maddelerin, kimyasalların ve koruyucuların size ve cildinize zarar vermeden etkisini göstermesinin sağlanması hayati önem taşır. Bu nedenle, AR-GE çalışmalarında etken maddelerin belirlenmesinde gösterdiğimiz özen, bu yardımcı maddelerin belirlenmesi için de geçerlidir. Ürünlerimizde kullandığımız yardımcı maddelerin hiç birinin ciltte tahrişe, kızarıklığa, yapı bozulmasına yol açmaması ve vücutta birikerek başka sistemik sorunlara ve diğer çevre sorunlarına neden olmamasına özellikle dikkat edilmektedir. Bu nedenle, ürünlerimizde kesinlikle parabenler , hayvansal yağlar, petrol türevleri, kostik, SLES ve boyar maddeler gibi zararlı maddeler kullanılmamaktadır.

Cildimiz, vücudumuzun dış dünya ile etkileşiminde dinamik bir rol oynar, sosyal ve görsel iletişimde vazgeçilmez bir önem taşır. Cildimizin bakımı, gençliği ve güzelliği, bilimsel yaklaşımla belirlenen doğal ürünlerle desteklenirken aynı zamanda ona zarar vermemeyi de kapsayan bütünlüklü ve özgün bir anlayışın formüle edilmesini gerektiriyor.

Bu anlayışın formülü bizde. Siz hala Thalia Natural Beauty ürünlerini denemediniz mi ?

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.