sadsad x
asdasd

Zarar Görmüş Saçların Ortak Özellikleri Nedir ve Nasıl Önlenir?

08 Mart 2021
Zarar Görmüş Saçların Ortak Özellikleri Nedir ve Nasıl Önlenir?

Zarar Görmüş Saçların Dört Önemli Belirtisi Nelerdir?

  1. Bölünmüş Saç Uçları; Kuru, yıpranmış saçlarda ve ağır kimyasal işlem görmüş saçlarda yaygın olarak görülür.
  2. Deforme olan kütikül (Saç dış katmanı); Saçın en dış katmanında bulunan saç tabakası pek çok nedenden dolayı deforme olabilir. Bunların en başında boya ve perma gibi kimyasal işlemler, saçın maruz kaldığı yüksek sıcaklıklar ve hasar veren yanlış biçimde fırçalama gelir.
  3. Cansız Bukleler; Fazla ısıl işleme maruz bırakmak ya da yanlış şampuan kullanmak saç tellerinin mevcut nemini kaybetmesine ve bukelerinizin cansız görünmesine neden olur.
  4. Kopma Sorunu; Saçlarınızın yeterli vitamin ve mineral desteğinden yoksun kalması kopma sorunlarına neden olabilir. Saçlar güçsüzleşir ve incelerek kopar.

Zarar Görmüş Saçlarımızı Keratin ile Nasıl İyileştirebiliriz? 

Zarar görmüş saçları iyileştirebilmenin en doğal yollarından biri Keratin bakımıdır. Keratin, özellikle saç ve cilt dokusunda doğal olarak bulunan önemli bir proteindir. Keratinin ana işlevleri hücreleri bir arada tutmak ve cildin dışında koruyucu bir tabaka oluşturmaktır. İşte bu özellikleri sayesinde, doğal bir bariyer oluşturarak, saç kütikül tabakanızı korur. Bu anlamda, Thalia markasının Pro Keratin serisi, yıpranmış saçları onarmak ve eski sağlığına kavuşturmak üzere özel olarak formüle edilmiştir.

Multivitamin Şampuan: İçeriğindeki keratin proteini ve A, E, F, H ve B vitaminleri ile saç dokularına oksijen taşıyarak saçların daha hızlı ve güçlü uzamasına yardımcı olur. İnce, keçeleşmiş saçların bakımı için uygundur.

Biotin Şampuan: Keratin proteini ve biotin içeriği ile saçın yenilenmesini destekler ve saç direncinin artmasına yardımcı olur.

Silk Şampuan: Saç kütikülünü stabil tutar ve pürüzsüz parlaklığını artırır. Saçın esnekliğini ve nem tutmasını destekler. Saçın güçlenmesine yardımcı olur.

Saç Güzelleştirici Krem: Keratin proteini ile zenginleştirilmiş hafif, durulanma gerektirmeyen krem formülü sayesinde saçı besler. Saç kütiküllerini yumuşatarak saçları daha pürüzsüz hale getirmeye ve saçların kolay şekil almasına yardımcı olur.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.