sadsad x
asdasd
Selülitsiz bir yaşam mümkün!
13 Nisan 2018

Selülitsiz bir yaşam mümkün!

Selülitler üzerine en fazla düşündüğümüz ve konuştuğumuz günlere ulaştık! Bahar ve peşi sıra hemen gelecek olan yaz ayları, selülit problemi yaşayan kadınları en fazla telaşa sürükleyen dönem. Ama üzülmeyin! Selülitsiz bir yaşam elbette mümkün.

Selülit nedir ve nasıl oluşur?

Selülit, cildimizin altında aşırı yağ birikimiyle oluşan bir dolaşım bozukluğu. Vücudumuzda zincirleme gelişen bazı etki ve tepkiler sonucunda ortaya çıkar. Şöyle ki: Öncelikle vücudumuzdaki yağ hücreleri, fazla gelen yağı depolar; kadınlık hormonu östrojenin etkisini göstermesiyle hücrelerimiz büyür ve kan dolaşımımız yavaşlar; bunun sonucunda vücudumuz daha fazla su tutmaya başlar ve kan dolaşımımızın hızı iyice zayıflar; böylelikle de dokularımıza daha az oksijen ulaşır. İşte tüm bu etki-tepki süreci sonucunda da cildimizin üzerinde dozu giderek artarak bir portakal kabuğu görüntüsü oluşur.

Selülitler ağırlıklı olarak bacaklarımızda ve kalçamızda toplanır. Ancak kollarımızın üst bölgesinde, kimi zaman göbek ve karnımızda da selülitler meydana gelebilir. Gerekli bakımlar uygulanmadığı ve tedbirler alınmadığı sürece de yoğunluğunu artırır ve iyice vücudumuza yerleşir. 20 yaşın üzerindeki kadınların %85’inde az ya da çok ölçüde selülit görülür. Üstelik sadece kilo problemi olanlara özgü bir olgu değildir.

Selülit, ağrı yapmasa da dolaşım bozukluğu olduğu için bir sağlık problemidir. Genetik faktörler, hormonal ve kan dolaşımı bozuklukları, bağ dokusundaki zayıflıklar kadar kötü beslenme, hareketsiz bir yaşam ve stres gibi nedenleri de vardır.

Ama pek çok kişi için daha çok bir estetik problem olarak görülür selülit. Pürüzsüz bir cilt yerine portakal kabuğu görünümlü bir cilt, hatta ileri selülit vakalarında minik çukurların veya yumruların görüldüğü bir cilt, her kadını mutsuz eder ve özgüven eksikliği yaratır.

Yaşam stilinizi değiştirin!

Selülitle mücadele aslında yeni bir yaşam stilini de beraberinde getirir. Pek çok sorunda olduğu gibi selülitle mücadelede de dengeli ve sağlıklı beslenmenin önemi yadsınamaz. Bu nedenle kalorisi düşük, yağ yakımında etkili besinleri tüketin, öğünlerinizde bol bol sebze ve meyveye yer verin, tuz ve şeker kullanmayın, hazır paketli ürünleri tüketmeyin, kafeinli ürünlerden uzak durun, sigarayı bırakın ve bol bol su için… Hızlıca zayıflamak arzusuyla şok diyetler yapmayın. Ayrıca sadece kilo vermenin selülitleri azaltmayacağını da unutmayın.

Sporu da hayatınızın odak noktalarından biri haline getirin, kaslarınızı kuvvetlendirecek bölgesel kas egzersizleri uygulayın. Yoğun spor yapamıyorsanız sık sık ve en az 40 dakikalık yürüyüşler yapın. Bölgesel masajların etkisinden faydalanın. Banyo yaparken kese kullanarak kan dolaşımını hızlandırın. Sizde stres yaratan öğeleri hayatınızdan çıkarmaya çalışın…

Thalia’nın selülite karşı çok özel bir çözümü var!

Ebru Şallı by Thalia Selülite Karşı Etkili Kol ve Bacak Losyonu; selülite dur demek için, gücünü doğadan ve teknolojiden alan Akten Kozmetik’in Ar-Ge Laboratuarı’nda özel olarak geliştirildi. Sorunlu bölgelere masajla uygulanan Ebru Şallı by Thalia Selülite Karşı Etkili Kol ve Bacak Losyonu; aktiflerin cildin alt tabakalarına taşınmasını sağlayan eşsiz niozom teknolojisiyle dolaşımın hızlanmasını sağlar. İçeriğindeki bitkisel etken maddelerle ciltteki portakal kabuğu görünümünün azalmasına, kol ve bacaklardaki yağ hacminin görüntüsünün iyileşmesine, daha sıkı ve pürüzsüz olmasına, yeniden şekillenmesine yardımcı olur. Nar, melisa, arnika, biberiye, adaçayı ve ardıç özleriyle desteklenen formülüyle yeni selülit oluşumunu önlemeyi destekler. Yoğun nemlendirici özelliğiyle cilde yumuşak bir görünüm kazandırır.

Ürünü İncelemek İçin Tıklayınız: //www.thalia.com.tr/ebru-salli-by-thalia-kol-ve-bacak-losyonu-selulite-karsi-etkili-200-ml

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.