sadsad x
asdasd

Probiyotiksiz olmaz!

06 Nisan 2020
Probiyotiksiz olmaz!

Vücuda dost mikro organizmalar olarak tanımlanan probiyotikler, başta sindirim sistemimiz olmak üzere pek çok rahatsızlığın çözümünde eşsiz katkılar sağlıyor.

Cilt ve saç bakımına da çok faydalılar. Probiyotik içeren ürünleri bol bol tüketmenizi, ayrıca yüz kremi, yüz serumu ve el bakım kreminden oluşan Thalia Natural Beauty PROBIOTIC Kefir Özlü Kompleks’i kullanmanızı öneriyoruz.

 

Toplum olarak probiyotiğin içine doğmuşuz desek yanlış olmaz. Yoğurt hepimizin baş tacıdır, tabii ki ayran da öyle. Kökeni Orta Asya Türklerine dayanan kefir ise uzunca bir süre ihmal edilmiş olsa da epeydir yeniden hayatımızda. Turşuyu da unutmamak lazım. Bilerek veya bilmeyerek ne doğru yapmışız! Çünkü bu besinlerde yoğun olarak bulunan probiyotikler baş tacı edilmesi gereken organizmalar.

 

Probiyotikler, vücuda dost mikro organizmalar olarak tanımlanabilir. Sayıları 100 trilyonu, çeşitleri ise 500’ü bulan bu mikro organizmalar bağırsak duvarımıza yerleşip yaşarlar ve sağlığımıza sayısız katkıda bulunurlar.

 

Probiyotiklerin faydalarını en yetenekli biçimde sundukları alan ise sindirim sistemimiz. Probiyotikler, “ikinci beyin” olarak tanımlanan bağırsaklardaki iyi ve kötü mikroorganizma türleri arasındaki dengenin sağlanmasında, bağırsak bakterilerine doğal dengelerinin kazandırılmasında, ishal tedavisinde, bazı bağırsak hastalıklarında oluşan komplikasyonların giderilmesinde, yiyip içtiklerimizdeki toksik maddelerin temizliğinde, kanserojen maddelerin etkisiz hale getirilmesinde fayda sağlar. Bunların yanı sıra kalp rahatsızlıkları, menopoz sendromları, vajinal enfeksiyonlar, vertigo, astım, alerji, kronik yorgunluk, depresyon, konsantrasyon bozukluğu sorunlarının çözümünde de önemli rol oynarlar. Probiyotiklerin insanların enerji seviyesini yükseltmekten kilo vermeyi kolaylaştırmaya, uykunun düzenlenmesine kadar başka faydaları da var.

 

Probiyotik, cilt ve saç için de baş tacı

Probiyotiklerin cilt ve saç üzerindeki etkileri de müthiş: Cildi güzelleştirip parlaklık veriyor, cildin harika bir şekilde nemlendiriyor ve cilt yaşlanmasını geciktiriyorlar. Cildi zararlı organizmalardan korurken, aynı zamanda cilt üzerinde sakinleştirici bir etki yaratıyor, cildi dış etkenlerden koruyan mekanizmaya destek veriyor, ciltteki kızarıklık, akne, egzama gibi enfeksiyonların azalmasına yardımcı oluyorlar. Özetle probiyotikler cilde sağlık katıyorlar.

Saçları da harika bir şekilde nemlendiren, besleyip güçlendiren probiyotikler, saç derisindeki tahrişleri azaltma ve kepek problemini ortadan kaldırma konusunda da son derece becerikliler.

 

Probiyotik hangi besinlerde var?

Probiyotik, yazımızın başında da belirttiğimiz gibi yoğurt, kefir ve ayran gibi fermente olmuş süt ürünlerinde, ayrıca turşuda ağırlıklı olarak yer alır. Bunların yanı sıra boza, tarhana, hardal ve şalgam suyu da probiyotik açısından zengindir. Probiyotik kapsüllerle de vücudumuza yoğun bir probiyotik takviyesinde bulunmamız imkân dahilinde. 

Probiyotiklerin yanı sıra prebiyotikler de önemli. Kelime olarak çok benzeseler de probiyotik ile prebiyotik farklıdır. Prebiyotik kelimesi, probiyotiklerin tüketmeyi sevdiği bağırsaklara dost besinleri içerir. Probiyotiklerin çoğalıp sağlığa katkı vermesini destekleyen prebiyotik ürünleri sebzede soğan, sarımsak, lahana, pancar, bamya, kereviz, enginar, bezelye, pırasa; meyvede nar, muz, şeftali, elma, karpuz olarak sıralayabiliriz. Bakliyat ve tahıllar da prebiyotik besinlerdir.

 

Thalia’dan probiyotik destekli doğal bir gençlik iksiri: PROBIOTIC Kefir Özlü Kompleks

KOSGEB projesi (2015/021) kapsamındaAkten Kozmetik’in kurucu ortaklarından olduğu İstanbul Üniversitesi Teknokent’teki NGS Biyoteknoloji tarafından geliştirilen Thalia Natural Beauty PROBIOTIC Kefir Özlü Kompleks’i denemenizi tavsiye ederiz. Thalia Natural Beauty PROBIOTIC Kefir Özlü Kompleks; Yüz Kremi, Yüz Serumu ve El Kremi’nden oluşuyor.

Thalia Natural Beauty PROBIOTIC Kefir Özlü Kompleks, içeriğini zenginleştiren kefir pre- ve probiyotikleri, biyoaktif süt peptitleri, hyalüronik asit, pantenol, vitamin E ve shea yağıyla cildin doğal dengesini koruyup devamlılığını sağlayarak cildi hissedilir derecede nemlendiriyor. Çoğalması kontrollü şekilde durdurulmuş cilde dost konsantre kefir probiyotikleri ve oluşturdukları süt peptitleri, cildin doğal savunma sistemini olumlu yönde etkiliyor, stres ve yaşlanma nedeniyle oluşan yıpranmaya karşı destek veriyor.  

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.