sadsad x
asdasd
Nemlendirici seçerken dikkat edilmesi gerekenler
19 Ocak 2020

Nemlendirici kullanmak bir gerekliliktir, bununla birlikte doğru nemlendiriciyi seçmek de çok önemlidir. Nemlendirici seçerken dikkat etmeniz gereken birinci nokta, içeriğinde insan sağlığına zararlı hiçbir kimyasal maddenin bulunmaması, yani yüzde yüz doğal olmasıdır. İkinci nokta ise cilt tipinize ve yaşınıza uygun ürünleri tercih etmenizdir.

 

Cildimizdeki nem, stresten dış etkenlere ve temizlik alışkanlıklarımıza kadar çeşitli sebeplerle azalır; bu şekilde cildimiz susuz kalır, nem dengesi bozulur, canlılığını kaybeder ve hatta ince kırışıklıkların oluşmasına zemin hazırlar. Pürüzsüz, canlı, parlak ve sağlıklı bir cilt yapısına ulaşmak için cildimize kaybettiği nemi geri vermemiz gerekir. Bunun yolu da ciltte koruyucu bir kalkan oluşturan nemlendiricilerden geçer.

Nemlendirici kullanmak bir gerekliliktir, bununla birlikte doğru nemlendiriciyi seçmek de çok önemlidir. Doğru nemlendiriciyi seçerken dikkat etmeniz gereken birinci nokta, içeriğinde insan sağlığına zararlı hiçbir kimyasal madde bulunmaması ve yüzde yüz doğal olmasıdır. İkinci nokta ise cilt tipinize ve yaşınıza uygun ürünleri tercih etmenizdir.

Cilt tipine göre nemlendirici seçimi

Kuru cilde sahip olanlar için daha yoğun nemlendirme etkisine ve zengin yağ içeriğine sahip ürünler uygunken, normal ve yağlı cildi olanlar tercihlerini daha hafif, gözeneklerini tıkamayacak ve yağ oranını dengeleyecek nemlendiricilerden yana kullanmalıdırlar. Nemlendiriciler seçilirken güneş koruma faktörlü olmalarına dikkat edilmesi de son derece faydalı olacaktır.

Gündüz kremlerinin yanında gece kremleri de önemlidir. Gece kremleri, siz uyurken cildinizi nemli tutar ve cildinizin daha alt katmanlarına ulaşırlar. Ayrıca hücre yenilenmesini büyük ölçüde artırırlar.

Bir başka önemli nokta ise yaşa göre ürün seçimidir. 15 yaşındaki biri ile 45 yaşındaki biri elbette farklı nemlendiriciler kullanmalıdır. Hormonları son derece aktif çalışan gençler arındırıcı bakım sunan, cildi temizlerken gözenekleri küçültüp akne gibi oluşumları engelleyen ürünleri tercih etmelidirler. Olgun cilde sahip olanlar için en iyi seçenekler ise yaşlanma karşıtı, kolajen oluşumunu teşvik eden, cildin elastikiyetini artıran, ciltteki pigmentasyon ve kırmızı cilt lekelerinin giderilmesine yardımcı olan ve hyalüronik asit takviyeli ürünlerdir.

Nemlendiriciler nasıl kullanılmalı?

  • Cildinizi temizleyin ve toniğinizi sürün. Ardından bir fındık büyüklüğünde nemlendiriciyi avucunuza dökün; yüzünüze ve boynunuza uygulayın.
  • Uygulama esnasında sert hareketlerden kaçının, tam tersine yumuşak hareketlerle ve hafif masaj yaparak kremi cildinize yedirin.
  • Yukarıdan aşağıya değil, aşağıdan yukarıya doğru ilerleyen dokunuşları tercih edin.
  • Nemlendiricinizi sabah kalktıktan sonra ve akşam yatmadan önce, ayrıca duştan sonra uygulayın.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.