sadsad x
asdasd
Kömür deyip geçmeyin
19 Mart 2020

Formülasyonunda laboratuvar ortamında yaratılan aktif kömüre yer veren ürünleri deneyin ve kömürün cildiniz üzerindeki inanılmaz yeteneklerine tanıklık edin.

Kömürden yararlanılarak kozmetik ürünler yapma fikri belki ilk duyduğunuzda kulağınıza “ilginç” gelmiş olabilir. Oysaki kömür, tarih boyunca dünyanın pek çok bölgesinde tıbbı amaçlarla kullanılmıştır. Örneğin eski Mısırlılar ve Kuzey Amerika yerlileri yaraları kömürle temizlerlerdi, Hindistan’da ise kömürden suyu filtrelemek için yararlanılırdı. Geçmiş yıllarda tıbbi amaçla kullanılan pek çok ürün gibi kömür de zaman içinde kozmetik sektörü tarafından keşfedildi. E vitamini açısından son derece zengin olan kömür, günümüzde cilt, saç ve diş bakım ürünlerinde kullanılıyor.  

 

Ama tabii ki kozmetik sektöründe kullanılan kömür, madenlerden çıkarılan kömürle aynı değil! Laboratuvar ortamında ve yüksek ısı kullanılarak, bazı organik maddelerden (fındık kabuğu, bambu, kayısı çekirdeği vs) yararlanılarak özel olarak yaratılıyor. “Aktif kömür” ismi verilen bu kömür, cilt üzerindeki her tür kiri ve toksini aynen bir mıknatıs gibi kendine çekebiliyor. Bu şekilde de detoks etkisi yaratıyor.

 

Kömür, her cilt tipi için uygun

Kömür; ciltteki istenmeyen oluşumların önlenmesinde, cildin yağ dengesinin sağlanmasında, gözeneklerde biriken toksinlerin temizlenmesinde, gözeneklerin küçülmesinde, ölü hücrelerin yok edilmesinde ve cildin nefes almasında inanılmaz bir yeteneğe sahip. Ayrıca aşırı yağı ciltten uzaklaştırıyor, öte yandan kuru cildi nemlendirip besliyor; yani yağlı ciltler kadar kuru ciltler için de uygun.

 

Eğer kömürün yetenekleri bu kadar sanıyorsanız yanıldığınızı belirtmek durumundayız. Kömür, cildi tertemiz yapıp bakterilerden uzaklaştırırken, kusursuz ve capcanlı bir görünüm yaratıyor. Cildi sıkılaştırması ve kırışıklık başta olmak üzere yaşlanma etkilerini gidermesi, ellerin daha genç görünmesi sağlaması da faydaları arasında bulunuyor. Bunların yanı sıra hem sivilce, sedef, egzama gibi cilt enfeksiyonlarının tedavisini hem de bunların neden olduğu lekelerin giderilmesini destekliyor.

 

Saç ve diş bakımında da etkili

Kömürün eşsiz etkilerinden saçlar da nasibini alıyor. Kömür, özellikle kepek ve diğer saç derisi problemlerinin çözümünde etkili. Kuru saçlar için bire bir olduğunu da söylemeliyiz. Cilt ve saç bakımının yanı sıra diş temizliğinde de yetenekli: diş üzerindeki plak oluşumunu engelliyor ve lekelerin daha kolay çıkmasını sağlıyor.

 

Yüzde 100 doğal ve yüzde 100 inovatif Thalia Natural Beauty Kömür Sabunu’nu denemenizi öneririz. Mis gibi kokusuyla sizi hem mutlu edecek hem de dinlendirecek olan Thalia Natural Beauty Kömür Sabunu’nu tüm aile bireyleri güvenle kullanabilir. Dermatolojik olarak test edilmiş bu sabun sayesinde cildinizin daha saf ve temiz olduğunu hissedeceksiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.