sadsad x
asdasd
Kleopatra’nın Güzellik Sırları
04 Kasım 2016

Kleopatranın güzellik sırları

Antik çağlarda yaşamış olan ve güzelliği ile efsaneleşmiş olan Kraliçe Kleopatra bu özelliği sayesinde günümüzde dahi ününü sürdürmektedir. İşte size Kleopatra formülllerinden bazıları ve bizim önerilerimiz.

Kleopatra’nın Banyosu:

Kraliçenin en bilinen sırlarından biri “süt ve bal” banyosudur. Kleopatra banyosu sütün içerisine taze bal ve badem yağı karıştırılarak hazırlanırdı. İddialara göre bu karışım kraliçenin “ölümsüz gençlik” olarak adlandırılan sırrydı. Karışım yarım bardak bal, 3 bardak süt ve 5 kaşık badem yağının karışımından oluşmakta, daha sonra bu karışım banyo suyuna eklenmektedir.

Uzmanımızın Önerisi:

Günlük duşlarınızda cildinizi kurutmayan doğal içerikli ürünleri kullanınız. Sağlıklı cilt kaybettiği nemle değil kazandığı nem ile ölçülür. Vücudunuza sürdüğünüz duş jelleri ve sabunlara dikkat edin. Kimyasal içeriği yüksek ürünler yerine kaliteli hammaddelerden elde edilmiş doğal kozmetik ürünlerini kullanınız. Doğal sabunlar veya doğal özlerle zenginleştirilmiş vücut şampuanlarını tavsiye ediyoruz.

 

Kleopatranın vücut şurubu:

“Süt ve bal” banyosunun etkisini artırmak için Kleopatra banyo sonrası doğal bir vücut şurubu ile masaj yaptırırmış.

Bu şurup: 2 kaşık deniz tuzu, 3 kaşık krem. Tuz ve kremin tamamiyle birbirine karışmasından sonra oluşan bu şurup masajda kullanılır ve en az 5 dakika vücut tarafından emilmesi beklenir. Sonuç… pürüzsüzlük ve son derece yumuşaklık hissi.

Uzmanımızın Önerisi:

Kaliteli hammaddelerden yapılmış doğal kozmetik ürünleri ile yapılmış banyo sonrası vücudunuzun kaybettiği nemi geri vermelisiniz. Vücudunuza banyo sonrası organik içerikli paraben içermeyen vücut losyonları ile nemlendiriniz. Özellikle cildinizin neme ihtiyaç duyduğu dirseklere, topuklarınıza, karın bölgenize, bacaklarınıza, omuzlarınıza ve kollarınıza uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

 

Kleopatranın Yüz Kremi:

Kleopatra’nın diğer bir güzellik sırrı yüz kremidir.

Bu kremin formülü: 2 kaşık aloe vera suyu, 4 damla gül yağı, 1 kaşık badem yağı ve 2 kaşık balmumu. Balmumu kısık ateşte yavaşça ısıtılır. Üzerine badem yağı eklenir ve karıştırılır. Kesinlikle kaynatılmaz. Karışım sıvı hale gelince aloe vera suyu ve gül yağı eklenerek tekrar karıştırılır. Krem soğumaya bırakılır. Cam bir kaba alınır ve buzdolabında saklanır (bir hafta içinde tüketilmelidir).

Uzmanımızın Önerisi:

Yüzünüz kişiliğinizin aynasıdır. Yüzünüze ve göz çevrenize yapacağınız bakım sosyal hayatınızda size kimlik kazandıracaktır. Bakımlı bir cilt her zaman fark edilir. Az veya çok makyaj yüzünüzün hava almasını engeller ve nem alışverişinin kesilmesine sebep olur.

Kaybettiğiniz tüm mineraller ve nem cildinizin sarkık, yorgun ve pürüzlü görünmesini tetikler. Uyku öncesi kullanacağınız Gece Kremi ve uyku sonrası kullanacağınız Gündüz Kremi cildinize 24 saat etkili bir bakım sağlayacaktır. Özellikle göz çevresi, göz torbası ve göz morlukları için kullanmanız gereken Göz Çevresi Kremi’ni unutmayınız.

Alacağınız kremlerde Organik içeriği, besleyeci doğal özleri ve Paraben içeriğini sormayı unutmayınız.

 

Kleopatra’nın doğal şampuanı:

Kleopatra’nın güzel saçlarının sırrı ise her banyoda kökten uca saçlarını 3 yumurta ile yıkamasıymış…

Uzmanımızın Önerisi:

Saçlarınız sizin havanız, alımınız ve saygınlığınızdır. Saçlarınıza doğru bakım için, düzenli olarak bitkisel içerikli şampuan kullanın. Bitkisel şampuanlar saç köklerinize nüfus ederek sağlam ve gövdeli saç tellerinizin oluşmasına yardım eder.

Saçlarınızı kurutmak için öncelikle havlu ile saçınızın nemini nazikçe alınız ve daha sonra doğal yolla kurumaya bırakınız. Eğer saç kurutma makinesi kullanacaksanız saçlarınıza çok yaklaştırmadan orta ısıda kurutmaya özen gösteriniz.

Kleopatra’nın saç bakım formülü:

Bu özel ve yoğun karışım yıpranmış saçların onarımı ve parlaklığını yeniden kazanması için kullanılan bir formüldür.

Karışım 3 kaşık bal ve 1 kaşık hint yağı (castor yağı-bulamazsanız zeytin yağı da kullanılabilir) dan oluşur. Yeni yıkanmış saçlara uygulanan bu yağ saçta 5-15 dakika bekletilir. Saçlarınız eski parlaklığını ve yumuşaklığını yeniden kazanır.

Uzmanımızın Önerisi:

Saçlarınızın bakımı için zaman ayırmalısınız. Saçlarınızın çevresel etkenler, egsoz dumanı, havasız klimatlı ortamlar yüzünden nemsiz ve bakımsız kalır.

Şampuan sonrası derinlemesine bakım için saç maskesi kullanın ve ılık su ile durulayınız. Saç bakım maskeleri saçlarınızın hacimli, parlak, güçlü ve sağlıklı saç telleri kavuşmasına yardım eder. Saçlarınızı daha kolay taramak ve gün boyu bakım sağlamak için durulama gerektirmeyen saç bakım yağlarını tercih edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.