sadsad x
asdasd

Genital Bölge Hijyeni Hakkında Bilinmeyen Gerçekler

08 Mart 2021
Genital Bölge Hijyeni Hakkında Bilinmeyen Gerçekler

GENİTAL BÖLGE HİJYENİ NEDEN BU KADAR ÖNEMLİ?

Genital bölge kendine özgü PH’ı ve bakteri florası olan bir bölgedir. Bağırsaklara yakın olması dolayısıyla genital bölgenin maruz kaldığı bakteriler kalın bağırsak başta olmak üzere diğer organlarımızı da etkileyebilir. Vajinanın doğal PH’ı bozulduğunda, bu, bakteri bu florasını da etkiler ve enfeksiyon riski artar.


Yaz aylarında artan ısı ve nem yanı sıra havuz kullanımının artması bakteri üreme ve enfeksiyon riskini daha da arttırır.

Kaşıntı, kızarıklık, akıntı, yanma hissi ve kötü koku önemli vajinal enfeksiyonların belirtileri olabilir. Bu anlamda genital hijyenimize dikkat etmek özellikle yaz aylarında daha da önemlidir.

Genital Bölge Hijyeni-Hakkında Bilinmeyen Gerçekler Detay 1

GENİTAL BÖLGE HİJYENİ İÇİN KULLANILABİLECEK İDEAL ÜRÜNLER NELERDİR? 

Genital bölge hijyeni için kullanılan ürünlerin PH’ının yaş aralığımızla önemli bir ilişkisi vardır. 45 yaşına kadar PH aralığımız 3.8 ve 4.5 arası iken, olgun kadınlarda vajinal PH 4,5 değerinin üzerindedir.  Bu noktada genç kadınların 3,8 PH değerinde intim temizlik, vajinal hijyen ürünleri kullanması gerekirken, 45 yaş üzeri kadınların 5,5 PH değerinde intimate ürünleri kullanmaları daha uygun olur.

Bir diğer nokta ise içeriği temiz ve boya içermeyen ürünler tercih etmektir. Üreme organlarımızın ağır kimyasallara maruz kalmadan hijyeninin sağlanması sağlığımız için dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biridir.

Bu anlamda Thalia’nın bize sunduğu Intimate Yıkama Jeli ve Intimate Yıkama Köpüğü farklı PH seçenekleri ve aloe vera ekstratı ile geliştirilmiş rahatlatıcı formülü ile dış genital bölge hijyeni için idealdir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.